GÖKÇEADA 2. MOTOFEST


GÖKÇEADA 2. MOTOFEST

Gökçeada Belediyesi ve Gökçeada Motosiklet Spor Kulübü tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Gökçeada Motosiklet Festivali Gökçeada 2. Motofest 26 – 28 Ağustos 2016 tarihlerinde gerçekleşti. Gökçeada Belediyesi tarafından hazırlanan Kuzulimanı bölgesindeki festival alanında gerçekleşen etkinliğe yurt çapından 30’u aşkın spor kulübü ile 1000’e yakın motosiklet sevdalısı katıldı. Festivalde ayrıca Bulgaristan ve Yunanistan’dan gelen motosiklet tutkunları da bulundu.

 

Festival etkinlikleri kapsamında düzenlenmesi planlanan 26 Ağustos konserleri aynı gün Cizre’de yaşanan elim terör olayları nedeni ile iptal edilmesine rağmen festivalde sahne alması planlanan Grup Fezadan, Grup Pega, Grup Padme ve Sarı Siyah Motosiklet Müzik grubu konserleri 27 Ağustos Cumartesi günü gerçekleştirildi. Gerek festival için Türkiye’nin dört bir yanından gelen motosiklet tutkunlarının gerekse Gökçeadalıların müziğe doyduğu gecede festival kapsamında gerçekleştirilen plaj voleybolu, en yavaş motor yarışı, en süslü motor ve halat çekme yarışmalarında kazananların ödülleri Belediye Başkanı Ünal ÇETİN tarafından takdim edildi.

 

Ayrıca festival kapsamında bir ilk yaşandı. Hatice KOÇ ve Ufuk TÜTÜNCÜ çiftinin nikah törenleri festival kapsamında gerçekleşti. Motosikletler üzerinde gerçekleşen nikah töreni ile dünya evine giren çiftin mutluluklarına tüm festival katılımcıları ortak oldu.

 

Festival kapsamında Türkiye’nin en önemli motosiklet eğitmenlerinden Rahmi BARUTÇU tarafından verilen teori seminerine 124 kişi katıldı. Seminere katılanlara Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu tarafından birer motor yeleği ve Rahmi Barutçu’nun güvenli sürüş teknikleri konusunda hazırladığı kitabı takdim edildi.

 

Belediye Başkanı Ünal ÇETİN “Gökçeada Belediyesi ve Gökçeada Motosiklet Spor Kulübü olarak bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Gökçeada Motofest’e geçen yıla göre artan katılımı memnuniyetle karşılıyoruz. Gökçeada sunmuş olduğu eşsiz güzellikleri ile artık motor sevdalılarının da önemli bir uğrak noktası olmuştur. Gelecek yıllarda daha iyi organizasyonlara ev sahipliği yapmak için daha fazla çalışacağız.” Dedi. Çetin ayrıca etkinlik kapsamında sıra dışı olarak gerçekleşen nikah töreni ile dünya evine giren Hatice – Ufuk TÜTÜNCÜ çiftine mutluluklar dilerken, festival bünyesinde gerçekleştirdiği teori eğitimleri ile Gökçeadalıları güvenli sürüş konusunda bilgilendiren Rahmi BARUTÇU’ya da teşekkürlerini sundu.

motofest
motofest1
motofest2
motofest3
motofest4
motofest5
motofest6
motofest7

Hizmet Rehberi

İletişim

site tasarım ve kodlama Akay Ajans. Tüm Hakları Saklıdır.