KİTESURF CHALLANGE3


KİTESURF CHALLANGE3

Çamlıca'nın ana sponsorluğunda, Tahta Mecmua, e-gokceada.com, tavport.com, G-Shock, Gestaş, Efi Badem, Gezimanya, Misadam’ın katkılarıyla Belediyemiz ve Volkite tarafından düzenlenen Kitesurf Challenge III 27.08.2016 Cumartesi günü gerçekleşti.

 

2014 yılında Gökçeada’da ilki gerçekleştirilen Çamlıca Gazozuna Kapışalım Gökçeada KiteSurf Challenge göl geçişi, Kite ekipmanları ile zorlu koşu ve uzun açık deniz geçişi içeren parkurda gerçekleştirildi. Yarışmaya bu yıl toplamda 4 ülkeden 130 sporcu ve macera sever kayıt yaptırdı. Yarışma öncesinde oluşan sert rüzgar yarışmacıların toplu start sırasında gökyüzünde renkli ve bir o kadar da etkileyici görüntüler ortaya çıkarmasını sağladı.

 

Bu zorlu mücadelenin deniz bölümü, yarışma emniyeti ile ilgili destek veren Sahil Güvenlik gemisinin yakınında bulunan ilk kontrol noktası olan şamandıra dönüşü ile başladı.

 

Başarılı bir şekilde dönüşlerini yapan yarışmacılar, aradaki kontrol noktalarını geçerek yarışmanın açık deniz geçişi bölümünden önceki kontrol noktasına geldiler. Burada sadece ilk 20 ye girebilen kitecılar yarım adanın etrafını da dönen uzun ve zorlu parkura devam edebilme hakkı kazandılar.

 

Bu yıl ki macerayı toplamda 20 sporcu tamamlama başarısı gösterdi. Bu yıl göl etabında ki su seviyesinin düşük olması nedeniyle göl parkurunu koşarak geçmek zorunda kalan yarışmacılar en fazla bu bölümde zorlandıklarını belirttiler.

 

Dereceye giren sporcular ağırlıkları kadar Çamlıca gazozu hediyesi yanı sıra toplamda 12.000 TL para ödülü de kazandılar. İlave olarak Billabong ve TAV Pasaport’da dereceye giren sporculara ödüller dağıttı. Yarışmayı kadınlar kategorisinde Kristina MLADENOVA kazanırken Mihaela SZOKOLAY 2., Rozalina TOTAEVA 3. Olarak tamamladı. Erkekler kategorisinde ise Uğur İYİGÜN 1. Olurken Vlad SZOKOLAY 2., Nikola CHANGROV 3. Oldu.

KİTESURF CHALLANGE3
KİTESURF CHALLANGE3
KİTESURF CHALLANGE3
KİTESURF CHALLANGE3
KİTESURF CHALLANGE3
KİTESURF CHALLANGE3
KİTESURF CHALLANGE3
KİTESURF CHALLANGE3

Hizmet Rehberi

İletişim

site tasarım ve kodlama Akay Ajans. Tüm Hakları Saklıdır.