HALI KURSU KURSİYER VE HOCALARINDAN BAŞKANA ZİYARET


HALI KURSU KURSİYER VE HOCALARINDAN BAŞKANA ZİYARET

Gökçeada belediyesi desteğiyle kurulan Gökçeada Hanımdan Kooperatifi Halı-kilim kursiyerleri verilen desteklere teşekkür etmek için Gökçeada Belediye Başkanı Sayın Ünal ÇETİN’i ziyaret ettiler.

Kurs hocaları Çiğdem KARABULUT ve Cemile KARATEPE, Başkan ÇETİN’e dokudukları halı ve kilimleri takdim ettiler. Hediyelerden çok duygulanan Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN, hanımların eli değince yol almak kolaylaşıyor diyerek yapılan çalışmaların son durumu ile iilgili kursiyerleri bilgilendirdi.

Ünal ÇETİN: “Bu girişimi başlattıktan sonra gönüllü   öğreticilerimizin başarısı ve kursiyerlerimizin istek ve özverili katkıları bizi özgün bir marka yaratabilmek için harekete geçirdi. Biz de adamıza özgü İmroz Koyunu’nun yününü tahlile gönderdik. Tahlil sonuçlarının müspet çıkması durumunda adamızda üretilen yünden elde edeceğimiz ipleri, yine adamıza özgü bitkilerden elde edilecek organik boyalar ile renklendirerek Adamıza özgü halı ve kilim üreteceğiz.” Diyerek yol haritasını kursiyerler ile paylaştı.

Samimi bir ortamda gerçekleşen görüşme, Başkan ÇETİN’in kursiyerlerin çocuklarına çeşitli hediyeler sunmasıyla son buldu.

KOOP1
KOOP2
KOOP3
KOOP4
KOOP5
KOOP6

Hizmet Rehberi

İletişim

site tasarım ve kodlama Akay Ajans. Tüm Hakları Saklıdır.