GÖKÇEADA'DA 8 MART


GÖKÇEADA'DA 8 MART

    Gökçeada Belediyesi tarafından organize edilen etkinliklerle 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü coşkulu şekilde kutlandı. Bir eğlence günü olmasından öte çalışan, emek sarf eden kadınların toplum içindeki yerlerinin ve önemlerinin vurgulanması için bir fırsat olarak görülen 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü kutlamaları kapsamında öncelikle Gökçeada Müftülüğünün katkılarıyla düzenlenen Kadın ve İslam konulu sohbet programı ile kadının İslam dinindeki yeri ve önemi vurgulandı.

    Program kadınların oluşturduğu kortej ile devam etti. Kortejin sonunda Gökçeadalı Kadınlar Atatürk Anıtına çelenk sundular. Çelenk sunma töreninde konuşan Gökçeada Belediye Başkanı Ünal ÇETİN “1850 yılında 129 kadının ölümü ile sonuçlanan bir facia nedeni ile tüm dünyada özellikle çalışan emekçi kadınların şartlarını iyileştirmek ve yaşananlara dikkat çekmek amacı ile kutlanmaya başlanan Dünya Emekçi Kadınlar Günü münasebeti ile gerek ekonomik gerek sosyal hayatta kadının hak ettiği yeri; erkeğin eşi ve eşiti olarak almasını sağlamak adına tüm çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu vesile ile başta Gökçeadalı Kadınlar olmak üzere tüm kadınların Dünya Emekçi Kadınlar gününü kutluyorum.”dedi.

    Programın devamında Gökçeada Belediyesi Halı Kursunun açıldığı günden bugüne hazırladığı ürünlerin sergilendiği Gökçeada Belediyesi Halı Kursu Sergisi açıldı. Gökçeada Belediyesi tarafından bundan 1 yıl önce 8 Mart 2017 tarihinde açılan Gökçeada Belediyesi Halı Kursu ile kadınların ekonomik hayata aktif olarak katılımlarının sağlanması yolunda meslek edindirme çalışmaları gerçekleştirilmekte. Açılışta ayrıca yıl içerisinde Kurs Merkezinde eğitimlere katılan kadınlara katılım belgeleri takdim edildi.

    8 Mart akşamı Abdulkadir Katra yönetimindeki Çanakkale Sanat Tiyatrosu tarafından kadına karşı şiddeti konu alan "SÖYLENCE" isimli oyun Gökçeadalıların takdirini kazandı. Tiyatro sonunda başta Abdulkadir Katra olmak üzere tüm ekibini gösterdikleri başarılı performans nedeni ile kutlayan Belediye Başkanı ÇETİN 8 Mart’ın bir kutlama eğlence gününden daha çok kadının toplum içindeki yerinin vurgulanması için bir fırsat olduğunu ve başta ekonomik hayat olmak üzere hayatın her safhasında yaşadıkları sorunların ve bu sorunları çözümü için tüm toplum olarak yapılması gerekenlerin üzerinde durulması gerektiğini vurguladı.

8 mart
8 mart1
8 mart2
8mart3
8 mart4
8mart5
8mart6
8mart7
8mart8
8mart9
8mart10
8mart11
8mart12
8mart13
8mart14
8mart15
8mart16
8mart17
8mart18
iftar8

Hizmet Rehberi

İletişim

site tasarım ve kodlama Akay Ajans. Tüm Hakları Saklıdır.